en-Sebeláska

23/05/2023

Sebeláska, sebepřijetí - něco, s čím mnozí z nás bojují, a přitom je to velice důležitá součást našeho života. Mnoho z nás zapomíná na první schod Cesty, který je tím nejdůležitějším a nejzákladnějším. Sebeláska, je jak stavební kámen základů těch schodů, které, když tam není ten první, jsou jen hromadou dalších schodů, u kterých ve skutečnosti nevíte, kdy se zřítí k zemi. Ale na oko drží pohromadě, takže uvnitř doufáme, že to tak bude navěky. V podstatě tu naši sebelásku vymodelujeme tak, aby uvnitř nás byla jen láska, a to ostatní zamkneme do třinácté komnaty. Je to pak určitě nádherný pocit tak snadno (alibisticky) si vše vyřešit a hrát si na osvíceného, na toho, jenž je třeba i předurčen ostatní vést. Naše snadné řešení se však projevuje ať chceme nebo ne vnitřním nesouladem. Ale děláme, že je vše v pořádku. A ono není... K prvnímu schodu se můžeme vrátit kdykoliv.

Součástí každého z nás je i naše "nehezká", zraněná, či temná stránka, naše vlastnosti, které na sobě nemáme rádi, to, čeho bychom se rádi zbavili, to, kvůli čemu trpíme. Ať už to je například pýcha, nesnášenlivost, panovačnost, zapomětlivost, a mnoho dalších, tak je potřeba si uvědomit, že to jsou naše "výrobní" prostředky, které byli a jsou potřeba pro vytvoření našich ideálních podmínek k našim jedinečným lekcím. Bez nich se nic nenaučíme a ani nikoho dalšího. Ale to neznamená, že jsme odsouzeni být takoví jací jsme, když se nám to nelíbí!

Radit a poučovat je tak snadné... Takže co s tím udělat, jak se posunout dál? Jít k psychologovi a nechat se rozebrat na kousíčky, nebo každou svou negativní vlastnost u terapeuta rozebrat, procítit a zbavit se ji? Opravdu, radit je tak snadné... 😊

Jednou jsem prováděl meditační kurz s 15-ti účastníky. Takové chvíle jsou pro mě ve stavu napojení na Zdroj-Boha nádherné, jsem v euforii, nabytý nadšením. Hůř se mi mluví, ono, když je člověk polovinou na zemi a polovinou někde v jemněhmotném světě, tak udržet pozornost a souvislost toho co říká je docela náročné. No a na tom kurzu mi přišlo jedno nádherně jednoduché, ale silné cvičení na přijetí sebe sama takové, jací jsme a provedli jsme ho. Bylo zajímavé sledovat reakce účastníků. Někdo zářil štěstí, někdo překonával odpor, někomu se nechtělo dovést cvičení do konce. Při tomto cvičení každý poznal, jak je na tom se sebeláskou, se sebepřijetím. Pokud máte zájem, tak na mých stránkách najdete návod ke cvičení a jeho provádění. (adresa stránek níže)

Když člověk má rád sám sebe, nepotřebuje dotaci lásky z okolí a je si plně vědom a přijme své negativní stránky sebe, pak má nádherně pevné základy své stavěné věže mířící ke zdravému životu a duchovnímu vývoji. Netřeba psát, že sebeláska má veliký vliv na to, jaké si nacházíme partnery či partnerky, přátele, práci, jak prožíváme své volné dny, a v nemalé míře nám ovlivňuje, jak se cítíme šťastní. Nedostatek lásky vysává lásku z okolí a vytváří nezdravou závislost na příjmu této lásky.

Tyto všechny slova by se dali napsat květnatěji a jemněji, duchovně a aby vás jejich čtení hladilo po duši, to není však jejich účel, jejich účelem je pomoci lidem pochopit, ukázat a když budou chtít, tak pomoci.

Když jsme zvládli svou sebelásku a přijetí všeho v sobě, pak můžeme jít dál. Naše pevné základy nám zajistí, že jsme připraveni bez závojů a předstírání zvládat další část našich Cest a v duchovním vývoji zvládat mnohem vyšší vibrace, než na které jsme zvyklí. A věřte, že to stojí za to. Svět okolo nás se v souladu s našim postupem a zvyšováním vibrací mění k lepšímu. Víte, jak se říká: "Když chceš změnit druhého, tak změň nejdřív sám sebe!", tak to zde platí na 100 %. S vyššími vibracemi se mění lidé, naše lekce, jež jsme nezvládali jsou náhle snazší (naše perspektiva pohledu na řešení se mění), jsme mnohem vnímavější k tzv. "náhodám" maličkostem, které nám pomáhají. Už nepotřebujeme dotovat láskou z okolí, což hodně odrazovalo a přitahovalo k nám ty "nesprávné" lidi - naše učitele, aby nás donutili to už konečně pochopit.

Chcete jít za Světlem? Začněte s prvním základním schodem...

                                                Pokud chcete si zkusit cvičení, tak prosím stiskněte tlačítko,                                                   budete přesměrováni se sekce Meditace - Cvičení sebelásky.